zielona góra

Zielona Góra i atrakcje w pobliżu miasta

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji poznać bliżej zachodniej części naszego kraju, to najwyższy czas nadrobić zaległości. Zielona Góra może być świetnym miejscem na wycieczkę rodzinną, bo oferuje szereg atrakcji turystycznych, jakich nie da się spotkać w żadnym innym regionie Polski. Wystarczy przystanąć na chwilę na Starym Mieście, by zrozumieć, że nie będzie to miasto podobne do innych. Stylowe, kolorowe kamieniczki budują niepowtarzalny klimat, a wieczorami ta część zamienia się w miejsce przyjazne dla turystów ze względu na restauracje ze smacznym jedzeniem czy puby sprzedające lokalne piwo.

Mocnym punktem zwiedzania Zielonej Góry jest Park Winny, w którym na własne oczy możemy zobaczyć, jak rosną winorośle, z których następnie wytwarza się słynne, regionalne wino. Tradycja ta liczy sobie wiele lat, więc przechadzając się w pobliżu winorośli można wręcz poczuć specyficzny, historyczny klimat. Park Winny razem z Palmiarnią to atrakcje, z których Zielona Góra słynie w całym kraju. Jest to popularny kierunek nie tylko ze względu na zwiedzanie, ale również w celu robienia sesji zdjęciowych. Można tutaj wykonać naprawdę cudowne zdjęcia ślubne, które wyglądają jakby nie były wykonane w Polsce, tylko w jakimś egzotycznym kraju.

Atrakcje turystyczne dla dzieci

Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy dwie atrakcje, z których jedna nastawiona jest przede wszystkim na rozrywkę, a druga na edukację. Warto zagospodarować kilka godzin na wizytę w lokalnym parku trampolin, który uważany jest za jeden z najbardziej nowoczesnych w kraju. Skoki i akrobacje w tym bezpiecznym miejscu to szansa na spożytkowanie energii i dostarczenie dużej dawki wrażeń najmłodszym. Druga atrakcja to Centrum Nauki Keplera, które oferuje szeroką gamę wystaw i stanowisk interaktywnych. To źródło cennej wiedzy podanej w interesujący sposób. Dzieci wchodzą tutaj z szeroko otwartymi oczami i słuchają ciekawostek naukowych z zapartym tchem. Od lat jest to popularne miejsce wycieczek szkolnych, co świadczy o dużej atrakcyjności tego obiektu.

Spędzając weekend w Zielonej Górze, naprawdę można przenieść się w czasie i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Idealnym zwieńczeniem wyjazdu będzie wizyta w skansenie etnograficznym w Ochli, gdzie na własne oczy zobaczymy, jak ludzie żyli na tych terenach wiele lat temu. Taki powrót do przeszłości to nie tylko ciekawa atrakcja dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy często nie mogą uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno wszystkie prace gospodarcze wykonywano właściwie ręcznie.