kanał augustowski

Augustów – gdzie warto tu przenocować? Oferty i ceny

Augustów bardzo często uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce, które jest co roku odwiedzane przez tysiące turystów. Jakie atrakcje czekają na przyjeżdżających do Augustowa? Gdzie warto tam przenocować? Ile trzeba będzie zapłacić za nocleg w Augustowie?

Augustów atrakcje – co czeka na odwiedzających?

Miasto Augustów jest położone na obszarze województwa podlaskiego i znajduje się w części północno-wschodniej kraju.

Jest to miasto o dużych tradycjach, gdzie obecnie na odwiedzających oczekuje wiele ciekawych atrakcji świadczących o jego znaczeniu przed wiekami. Również Augustów jest często odwiedzany przez miłośników przyrody, ponieważ położony jest on w malowniczej okolicy, między innymi w pobliżu Jeziora Necko oraz Kanału Augustowskiego.

Do najważniejszych atrakcji w Augustowie zaliczane są:

  • Kanał Augustowski – jest to jeden z największych zabytków całego regionu, który powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Obecnie przeznaczony jest on do żeglugi, kajakowania i korzysta z niego wiele osób.
  • Centrum miasta – to właśnie tam znajduje się wiele zabytkowych obiektów budowanych przed lady.
  • Zabytkowe świątynie – Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościół MB Częstochowskiej.
  • Zespół sakralny sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej w Studzienicznej.
  • Budynek Zarządu Wodnego.
  • Dworzec kolejowy znajdujący się na stacji Augustów.
  • Budynek Zarządu Portu – jest on również określany jako dworek Prądzyńskiego.
  • Budynek Starej Poczty.

Oczywiście, są to tylko jedne z wybranych atrakcji czekających na odwiedzających Augustów, ponieważ jest ich o wiele więcej, dlatego miasto to może zapewnić mnóstwo ciekawych propozycji zarówno dla młodszych, jak i starszych turystów.

Jakie rodzaje obiektów noclegowych dostępne są w Augustowie?

Aby zobaczyć ciekawe atrakcje w Augustowie oraz w jego okolicy, warto przeznaczyć na nie więcej czasu. Najlepiej zarezerwować wtedy noclegi w Augustowie, gdzie do dyspozycji turystów jest szeroka gama obiektów noclegowych.

Na uwagę zasługują przede wszystkim działające w mieście hotele, które mogą zapewnić najwyższy komfort wypoczynku. Dostępne są w nich między innymi usługi jak spa, dlatego też mogą być one świetną propozycją również dla osób poszukujących relaksu, na przykład w jacuzzi, basenach, saunach czy podczas odmładzających zabiegów.

Poza hotelami w Augustowie można skorzystać także z innych rodzajów noclegów, na przykład są one dostępne w pensjonatach, willach, apartamentach przeznaczonych na wynajem czy też w niedrogich hostelach.

Z dokładną ofertą można zapoznać się obecnie w internecie, aby sprawdzić, gdzie zlokalizowane są poszczególne obiekty noclegowe, a także jakie mają one ceny, standardy oraz opinie wśród gości.

Augustów nocleg – ile kosztuje?

Ceny noclegów w Augustowie będą zależne przede wszystkim od rodzaju wybranego obiektu, a także od jego standardu, dlatego mogą wahać się w dużym przedziale.

Aby zapłacić za nocleg jak najmniej, warto zdecydować się na hostele oraz na niedrogie pensjonaty, gdzie jedna osoba może przenocować już poniżej 70 złotych za dobę. Natomiast wtedy, gdy ważny jest większy komfort, można zdecydować się na noclegi w hotelach albo w apartamentach.

Jak zarezerwować nocleg w Augustowie?

Żeby wykonać rezerwację na nocleg w Augustowie, wystarczy tylko skorzystać z internetu. Dzisiaj większość obiektów dostępna jest na popularnych portalach noclegowych, a także mają one własne strony internetowe, gdzie również można wykonać rezerwację.

Oczywiście, można również skorzystać z tradycyjnej formy rezerwacji obiektu przez telefon. Wystarczy zadzwonić pod jego numer, a następnie uzgodnić szczegóły dotyczące pobytu.