enduro trails w bielsku-białej

Aktywny wypoczynek na rowerze w Bielsku-Białej

Wraz ze wzrostem temperatury rośnie liczba rowerzystów wyjeżdżających na ulice polskich miast i mniejszych miejscowości. Szkoda nie skorzystać z tak pięknych warunków, jednak powiedzmy sobie szczerze – jazda rowerem przy dużym natężeniu ruchu nie jest niczym przyjemnym. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać się do miejsca, w którym jedynymi mile widzianymi kierowcami są rowerzyści. Nie trzeba szukać daleko, bo ścieżki Enduro Trails w Bielsku-Białej spełniają swoje zadanie śpiewająco.

Nie są to zwykłe trasy rowerowe poprowadzone ulicami, po których jeżdżą samochody. To kompleks leśnych ścieżek przygotowanych z myślą o rowerzystach. Ścieżki są zaprojektowane w taki sposób, by dawać maksymalną korzyść z jazdy. Co roku tysiące fanów kolarstwa górskiego przyjeżdża w te strony, by ćwiczyć umiejętności techniczne. Do dyspozycji rowerzystów jest duża liczba tras o różnym poziomie zaawansowania. Można wybrać się na trasę dla początkujących i spędzić miło czas z całą rodziną, jak również wybrać bardziej zaawansowaną ścieżkę, na której poczujemy adrenalinę i wykonamy nawet efektowne skoki na rowerze.

Największą zaletą ścieżek Enduro Trails jest fakt, że ich twórcy naprawdę rozumieją potrzeby rowerzystów, ponieważ sami uprawiają kolarstwo górskie. Możemy więc liczyć na bezpieczne trasy, które każdego roku są odnawiane i remontowane, by po zimie nadal można było korzystać z chwil spędzonych na rowerze w leśnym otoczeniu. Ta popularna atrakcja turystyczna jest dobrze znana lokalnym mieszkańcom, jednak przyjeżdżają tutaj również rowerzyści z całego kraju na organizowane regularnie maratony MTB.